Historický rodinný hotel
v malebné oblasti Broumovska

Rezervovat

Proč navštívit Adršpach na podzim

Adršpašské a Teplické skály na Broumovsku se těší největšímu zájmu turistů o letních prázdninách. Skalní města jsou ale otevřená po celý rok. Přinášíme vám proto několik tipů, proč si skály projít také na podzim a které rozhodně nevynechat.

ubytování adršpachBudete mít skály víc pro sebe

Procházeli jste už Malým náměstím v Adršpašských skalách úplně sami? Bez všudypřítomných hlasů velkých zájezdů? Jen vy a 89 milionů let staré pískovce... V říjnu se vám to klidně může přihodit. A najednou jste přírodě zase o kus blíž.

Skály mají v každém ročním období jiné kouzlo

V létě, když svítí slunce a obloha je sytě modrá, je ve skalách báječně. Už jste ale viděli majestátní pískovce čnít z dechberoucí palety podzimního listí? Je to podívaná nejen na vlastní oči, ale vězte, že takové fotky jako na podzim, v létě rozhodně nepořídíte.

adršpach ubytování10 stupňů i v horkém létě

Když procházíte Teplickým skalním městem, v jedné části na mechem porostlé skále uvidíte teploměr. Je jedno, v kterém ročním období přijdete. V této části skal je celoročně taková zima, že se vyplatí přibalit si nějaký ten dlouhý rukáv i v létě. Na podzim už ale s největší pravděpodobností dorazíte v bundě, navíc teplotní rozdíly venku a uvnitř průrev nejsou v tomto období tak vysoké.

‌‌

‌6 tipů, kam na Broumovsku do skal

Broumovsko patří k oblastem s vysokým výskytem pískovcových skalních útvarů. Tady je výčet těch nejznámějších míst, která by vám rozhodně neměla uniknout.

adršpašsko-teplické skály

  • ‌Adršpašské skály - skalní město známé skalními útvary jako Milenci, Homole cukru či Sloní náměstí se objevilo například v pohádkách Třetí princ, Peklo s princeznou a Z pekla štěstí 2.
  • Teplické skály - Teplické skalní město těsně přiléhá k adršpašskému okruhu. Najdete zde adrenalinovou vyhlídku na troskách hradu Střmen a skalní útvary Chrámové náměstí nebo Vlaštovčí hnízdo.
  • Broumovské stěny - provedou vás po hřebeni krásnou přírodou národní přírodní rezervace k vyhlídce na Hvězdě nebo Slavenským hřibům.
  • Slavenské hřiby - menší skalní útvary naleznete na konci Broumovských stěn. Jedná se o menší skály, typické svým tvarem připomínajícím houbu. Projít si zde můžete také Zaječí rokli a rozhlédnout se ze Slavenské vyhlídky.
  • Stolová hora Ostaš - hora tyčící se nad městem Police nad Metují je známá hned několika vyhlídkami, Skalním bludištěm nebo Kočičím hradem.
  • Stolová hora Hejšovina - tady se už nedá úplně mluvit o Broumovsku, protože Hejšovina a Bludné skály leží těsně za polskou hranicí. Náleží ale do tzv. pohoří Sudet, které sdružuje vícero stolových hor na české i polské straně. Cestou se nezapomeňte zastavit v krásném lázeňském městě Kudowa Zdrój (Chudoba).

ubytování broumovskoUbytování na Broumovsku za akční ceny

Po celodenním objevování oceníte místo, kde si odpočinete před dalším výletem. V Hotelu Praha máme připravené útulné 2-5lůžkové pokoje i apartmány pro větší skupiny. Posilníte se snídaní, nebo polopenzí formou samoobslužného bufetu.

Náš historický hotel se nachází na malebném broumovském náměstí. Jen 50 m odtud najdete barokní Klášter Benediktýnů založený ve 14. století. Okolí je protkané bohatou sítí cyklotras. Pokud se tedy rozhodnete pro výlety na kole, je vám k dispozici úschovna kol přímo v našem hotelu. Přijeďte k nám, ještě máme volné akční pobytové balíčky na podzim 2023. Ve vyhledávači pak najdete i akční balíčky na celou sezónu 2023 pro dva i velké rodiny!

Prohlédnout akční balíčky

Napište si o volný termín ubytování

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.