Historický rodinný hotel
v malebné oblasti Broumovska

Rezervovat

Proč navštívit Adršpach zjara

Adršpašsko-teplické skály na Broumovsku turisté nejvíc vyhledávají v létě. Skály ale můžete navštívit během celého roku. Třeba vám pomohou v rozhodování naše tipy, proč se vydat do skal taky na jaře a do kterých určitě zamířit.

adršpach ubytováníJen vy a příroda

V dubnu se vám obzvlášť ve všední dny může stát, že stejný nápad vyrazit do skal dostalo jen pár dalších lidí. A tak si projdete Malé náměstí v Adršpašských skalách třeba úplně sami. Nikde žádné hučící hloučky turistů. Jen 89 milionů let staré skalní útvary a vy. Ten rozdíl si zaručeně vychutnáte.

Skály mají na jaře úplně jiné kouzlo

Léto ve skalách má jistě svoje výhody. Už jste ale viděli majestátní pískovce  v záplavě svěžích jarních lístů? Je to podívaná nejen na vlastní oči. Věřte, že takové fotky jako v dubnu, kdy všechno svítí jasně zelenou a pučí, v létě rozhodně nepořídíte.

teplické skály ubytování


Slabší bundu s sebou

Co je lepší - nosit vrstvu navíc s sebou v batohu, nebo na sobě? V některých částech skal je celoročně taková zima, že se vyplatí přibalit si aspoň mikinu i v létě.

Zato na jaře si pravděpodobně vezmete bundu na sebe už při odchodu z domu. Teplotní rozdíly v dubnu navíc nejsou tak vysoké, takže vám zima ve skalních průrvách nebude tolik zalézat do kůže.

‌6 tipů, kam zjara na Broumovsku do skal

Broumovsko patří k oblastem s vysokým výskytem pískovcových skalních útvarů. Tady je výčet těch nejznámějších míst, která by vám rozhodně neměla uniknout.

skály Ostaš

  • ‌Adršpašské skály - nejznámější skalní město se svými jezírky a desítkami skalních útvarů láká každoročně tisíce lidí.
  • Teplické skály - Teplické skalní město je s Adršpachem propojené, má však vlastní vstup z teplické strany. Skály jsou tu ale stejně velkolepé a navíc bývají o něco méně zalidněné.
  • Broumovské stěny - nenechte si ujít vyhlídku na Hvězdě s krásnou kaplí, podle jejíhož půdorysu je místo pojmenované.
  • Slavenské hřiby - menší skály houbovitého tvaru na okraji Broumovských stěn. Kolem se rozkládá nádherná příroda s vřesovišti a borůvčím. Kousek odtud dojdete i na Slavenskou vyhlídku.
  • Stolová hora Ostaš - menší skalní město na stolové hoře nabízí krásné výhledy, skalní bludiště nebo Kočičí hrad.
  • Stolová hora Hejšovina - Bludné skály na Hejšovině leží těsně za polskou hranicí. Stále jsou ale součástí tzv. pohoří Sudet - stolových hor na české i polské straně. Cestou budete projíždět lázeňským městem Kudowa Zdrój, které také stojí za zastávku.

Ubytování na Broumovsku za akční ceny

Mezi výlety oceníte místo, kde si odpočinete v útulných pokojích a u dobrého jídla. V Hotelu Praha máme pokoje se 2 až 5 lůžky i apartmány pro větší počty hostů. Zvládneme ubytovat i 2-3 autobusové zájezdy. Posilníte se snídaní, nebo polopenzí formou samoobslužného bufetu.

Náš historický hotel najdete na broumovském náměstí. Po 50 metrech dojdete k baroknímu Klášteru Benediktýnů ze 14. století. Na mnoho oblíbených míst se dostanete také po četné síti cyklostezek. Proto je v našem hotelu k dispozici úschovna kol.

Přijeďte k nám, ještě máme volné akční pobytové balíčky na jaro 2023. Ve vyhledávači pak najdete i akční balíčky na celou sezónu 2023 pro dva i velké rodiny!

Prohlédnout akční balíčky

Napište si o volný termín ubytování

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.